Дневниците на лозаризма

Дневниците на лозаризма

Дневниците на лозаризма

Blog Article



Од трпезните сорти најзастапени се: афус али, кардинал, хамбург мускат, бело зимско.

За црно вино најзастапени се: вранец, каберне, мерло, совињон, црн бургундец.

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

За успешно и стабилно лозарство и винарство во иднина, неопходно е да се изврши климатско зонирање и правилен распоред на сортите според лозарските едини. Потребно е воведување инфицирани системи на одгледување и интинзитивен индустриски карактер на прозводството.

Белите вина имат жив, дълбок златист цвят със зеленикави оттенъци. Ароматът е интензивен, многопластов, развиващ се в чашата и като придобива сладост, комбинирана с цветни нюанси. Вкусът е плътен, балансиран и хармоничен, с ясно изразена плодов характер.

Автоматизацията на поливната система чрез програматор пести време и труд на агрономите и улеснява поливането в най-подходящите части на деня;

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Бели сортове: Мускат Отонел, Шардоне, Совиньон блан, Димят, Траминер, Мискет червен, Ризлинк, Тамянка, Пино гри, Юни блан, Ризлинг италинаски, Мискет врачанки, Ркацители, Мискет варненски, Алиготе, Семийон, Силванер и др.

Овие колачиња не зачувуваат никакви лични информации. Непотребни Колачиња Непотребни Колачиња

Оваа статија поврзана со вино е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.

Не се разработват и прилагат алтернативни подходи за борба с болестите.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело лозарство зимско, кончанка и др.

През юни, например, маната е пагубна за растението и ако скоро след пръскане с контактни препарати, е завалял дъжд, добре е да се мине повторно с препарата, защото дъждът лесно го отмива.

Report this page